Hvis jeg bare fikk skrive din historie, min venn 🐋🌊💙❄☁

 

Din historie. Din historie er den ultimate for meg å skrive. Jeg har kjent deg i noen år nå, og hver gang jeg tenker på hva du har vært gjennom, og fortsatt sliter med, presser tårene på. De presser på nå også.

Men jeg tar min egen tunge ryggsekk på og vandrer videre. Tårene i øynene mine skaper et speil. Jeg lar dem alle speile seg. Slik de har speilet seg i dine tårevåte øyne i årevis. Uvitende. Blinde. Dømmende.

Slik de har dømt deg nord og ned og lekt dommere. Forsøkt å knuse deg, til du knapt kunne reise deg.

Om de så hadde grunn til å prøve å ødelegge deg, hadde de ingen rett til det.

Som jeg brenner etter å skrive for deg. Ser du ikke selv at du kan løfte hodet nå? Skjønner du ikke selv at du kan være stolt av alt du bærer på i ryggsekken din? 

Stories to write. Words to tell, I’ve got stories to tell. Mange, mange. Og du skal vite, at hvis den dagen kommer, at jeg får lov til å lytte til din og fargelegge den med ord, skal jeg gjøre det med like mye verdighet og æresfrykt. Jeg skulle skrevet den så magisk og vakker, at du sakte men sikkert hadde løftet det vakre hodet ditt igjen.

Jeg ville ikke bare skrevet dine tanker for deg. For flere, mange flere.

Min venn. Jeg tror tiden snart er inne for at de har stjålet nok av din verdighet og trygghet. Hva som har hendt i fortiden, er noen ganger mørklagt, og lider du enda er det på tide at tårene dine endelig får trille.

For aldri kjenner du deg trygg. Alltid føler du deg ensom. Hver dag bøyer du hodet i evig sorg og smerte. Jeg greier ikke å overbevise deg om at du ikke er ensom. At du er bra nok for oss alle. Du druknet for lenge siden i et mørkt tjern laget av sorg.

Noen ganger, min venn. Noen ganger tror folk at de vet. Noen ganger dømmer folk fortsatt hekser til å brenne på moderne, uskyldige bål. Jeg vil så gjerne banke i bordet, og snarest hente deg ned fra bålet før du brenner opp. Min venn. Du har lidd nok nå. 

Jeg tror ingen ville lide av å bli bedre kjent med deg, slik de tror de kjenner historien fra før. Jeg vet du er redd, men jeg tror ikke du har noe å frykte. Jeg forventer av folk at de slutter å speile seg i dine tårevåte øyne, og heller hjelper deg å tørke dem.

Du er ikke egentlig ensom. 

Du bare trekker deg unna som en fugl flyr sørover om høsten. 

Du prøver å finne varmen.

Men du rekker aldri fram i tide, for dem har skadet vingene dine lenge før du forsøker å flykte. Hver eneste gang. Hvert bidige fluktforsøk.

La meg hjelpe deg å fly. Tro på at jeg vil deg godt, min kjære kjære venn. La meg reise sammen med deg til et sted i fortiden der du mistet deg selv. Vi må finne deg igjen. Du må fly igjen.

Du må

fy

igjen.

Det usynlige folket

 

Det er som om huldra synger. Sine vakreste toner. Til melodier hentet rett ned fra paradis, komponert av henne selv.

Men det er ikke huldra. Ingen fantasifigur. 

Det er ei talentfull ung dame jeg kjenner, som bærer på musikalske evner. Men selvtilliten er for tung å bære på. Kanskje var det den hånlige mobbingen de trampet henne ned med. Kanskje er det hele den kritiske verden som stanser henne. Uansett går kloden glipp av et enormt talent. 

Han er kunsthåndtverker. Tryller frem produkter fra en annen verden. Alt fra mat til treverk. Han elsker naturen, og man skulle tro det var en magiker man hadde med å gjøre. 

Men det er ingen magiker. Det er en mann jeg kjenner. Som kjemper hver dag mot et selvbilde mer rufsere enn alle skoger han har tråkket seg gjennom. Kanskje var det rusen som tok selvbildet og knuste det. Kanskje var det følelsen av å ikke tilhøre verden.

Eller ensomheten. Kanskje var det ensomheten som fjernet selvbildet og gjemte det. 

Uansett går universet nok en gang glipp av en stor multikunstner.

De er det usynlige folket. 

Du hører dem ikke når de synger. Du ser ikke maten de lager. Eller treverket de kreerer. Tegningene de tegner. Klærne de syr. For ikke å snakke om idéene som farer gjennom hodene deres hver time av dagens lys, og i nattemørkets drømmeland.

Men jeg hører dem. Jeg ser dem ofte. Og jeg river meg i håret hver gang jeg skimter den manglende selvtilliten deres. 

De er det originale folket. De diagnotiserte. Tidligere rusmisbrukere. Genier. 

Misforstått av det “normale” folket. Dømt nord og ned. Holdes der nede av fordommer og kritikk mot det nye og det ukjente.

De er det usynlige kunstnerfolket. 

Når sluttet dere å se dem? Var det da verden brente de uvanlige “heksene”? Var det under lobotomiens tid? Hvor ble det av den sunne galskapen, i den store kunsten? 

Hvis vi vil bevare den verdifulle kunsten, må vi slutte å tråkke på hver eneste usedvanlig originale spire vi ser, i frykt det ukjente. Vi må løfte dem opp og helbrede våre underground kunstnere, slik at Leonardo Da Vinci’s mentale ætt blir synlig igjen.
 

…dere skulle hørt henne synge, men hun trives best med dyrene. De svikter henne ikke. Hennes behov for å være med dyrene, sier alt om hennes sans for det som er ekte..

…dere skulle sett maten og verkene han lager. Men han gjemmer seg bak angst og innbilt ensomhet. Mens han i virkeligheten er en hyggelig, likanes kar.. 

…dere skulle sett klærne hun syr. Slik en kvalitet. Men hun sliter psykisk, og gjemmer seg, hun også. Hun er så allright ei dame, og en kaffeprat med henne er trivelig. Men hun gjemmer seg…

…dere skulle sett kunstverkene han tegner. Men han er opptatt med å tegne. Han har ikke tid til berømmelse, heder og ære. Han er takknemlig for at han lever…

 

 

Outfit for deg

 

Annonse

 

Dine private shades of Grey. Din egen måte å føle deg stilig på   ….is pretty private, huh?

Da er det lovely at du her inne kan handle dine smashing klær og undertøy i all hemmelighet og seriøsitet, hvorpå det blir deg diskrét tilsendt.

Og det til 10 % avslag på alle dine kjøp.

Gå inn på http://erotikk1.no/shop/ , bruk kode polene for å få 10 % avslag, og handle i fred og ro.

Skroll gjerne videre og ta en titt på forbipolene’s originale bildegalleri over klær Erotikk 1 har i sitt sortement. Inne i nettbutikken vil du også finne undertøy fashion modern outfit. 

 

 

 

 

 

Herdes til stål eller brennes på bål 🔥🔗

 

Det brenner. Det brenner. Du er ung, og en illusjon overtar ditt indre, fordi du lar det bli en selvoppfyllende profeti: Du smelter ned til en skjelvende klump til skue for sosieteten, og dine eldgamle hekseklær smelter inn mot huden din. De sårer deg og du lar dem brenne deg. Du er ung, og de vinner fordi du mangler erfaring.

Årene går, og tid helbreder sakte stille sår.

Du innser at alle bålene var fake, mens du var ekte, og alle tankene dine …var kun tanker..

Stål. Nå rimer du på bål, men du kan ikke brennes. For du kommer deg unna lenge før det går ille. Du er stål. De kan brenne så mange bål de bare vil. Dem kan ikke såre deg mer. Du er stålsatt.

En vakker dag. Den dagen var vakker. Du minnes den dagen. Den var vakker…

….en slik vakker dag innser du at du er fri. Du har ikke smeltet til en klump på ordentlig. Du kan løpe. Bruke flammene til å brenne broer. Komme deg unna. Kutte kontakt.

At de ikke liker deg, er ikke verdens ende likevel. Sky’s the limit, og kloden er rund; du lærer med årene at der ikke finnes en verdens ende i ditt runde hode. 

De kan ikke drepe deg med hatefulle tanker og imaginære gapestokker. Årene viser dem karma, og de må innta sine egne stokker med gapende overraskelse.

Slik er livet, lille venn. La dem ikke få deg til å tro at det er best du bryter deg selv ned. De kan hverken brenne eller lobotomere deg lenger. 

Og du. Du kan løpe.

Hvis ikke kan du la være å tenke på dem.

Eller du kan brenne en bro eller ti, og pleie deg selv i ro og fred.

De er dramasøkende, surrende fluer, og hører hjemme omkring skiten. Du, du er god og ekte. Du er ikke dirt, men ren kvalitet.

I det du tar kontroll på ekte vis, over flammer og ild i tørt gress, kjenner du at det er nå du skal begynne å leve. Det er nå du skal se dem inn i øynene med brennende iris, og være stolt av hver eneste lille bit av din fortid. 

Det brenner. Det brenner, på noen broer i sør, og i et par bridges i nord. Det fyres i vest og det brenner i øst. Men denne gangen var det DU som satte fyr på treverket. Med stål i hodet og varmt, hett, levende hjerte.

I det støvet legger seg, blir det deilig å puste. Som etter tårnet i den store Arkana har falt, kan du tørke støv av det som holdt ut i stormen. Det du nå sitter igjen med, min venn, er kloke sjelevenner og ekte folk som aldri ville brent deg til kull i tankene med kreftene sine. 

 

 

 

Jeg lover å skjerpe meg asap

 

 

Jeg vrrrrenger opp harman/cardon og lar Alanis Morisette rope inn i ørene mine: “…ENOUGH ABOUT ME, LET’S TALK ABOUT YOOOOU FOR A MINUTE! ENOUGH ABOUT YOU, LET’S TALK ABOUT LIFE FOR A WHILE…!” 

…hvilket er nøyaktig hva dette innlegget skal handle om, her oppe i lykketopp-stuggu, mens ertene og potetene koker, kjøttkakene stekes og oppvaskmaskina putrer. Jeg har nøyaktig en halv time på meg før samvittigheten min stille kveler meg dersom jeg ikke henter toåringen i barnehagen. Ja for han er ikke ett år når han fyller to om under en måned.. 

Jeg svitcher over inne på spotify, og lar Kurt nynne til meg fra Nirvana: “Come as you are, as I want you to be..”

På bildene ser dere Linn Alice og meg. Vi kommer fra et sted som kalles 80tallet’s nittitall. Vi kom til verden på en tid da internett var et uoppfunnet ord, og telefonen hang fast i veggen mens vi var fri som fuglene. Bortsett fra at vi ikke kunne fly for real.

 


 

 

Jeg tok meg en prat med Linn i dag, mens kaffen koffeiniserte oss på en kafé her i den lille landlige pregede byen vår. En by med ei gate. Kremt host. Jeg skal ta denne praten med dere lesere også, her og nå. For jeg har en issue.

Som blogger anbefales du å vise leserene bilder fra hverdagen din. “Leserene vil se deg nå. Her og nå. Fra nåtiden!” Er råd som gis oss bloggere. Dette er vel og bra, bortsett fra at livet mitt og hverdagen min langt fra er glamorøs. Det er denne bildetakingen som plager meg. Jeg blir rett og slett flau av å ta bilder. Kanskje er det fordi det er meg ukjent. Noe fremmed. Samt at man får oppmerksomhet i det tiden plutselig stanser fordi et bilde skal knipses. Jeg er ikke så begeistret for oppmerksomhet, og er innerst inne sjenert. 

Jeg kommer fra en tid der vi mye sjeldnere tok bilder, og jeg har nok en liten jantelov skrevet på skuldra mi som ofte stanser meg i å ta bilder. Dessuten vil jeg liksom ikke “plage” de rundt meg med å spørre om jeg får lov til å eksponere dem for alle og enhver inne i bloggland.

Linn hadde et klart svar på det hele: “Dette må du bare venne deg til, Helene! Tenk på alle som snapper da..”   

Jeg skal herved skjerpe meg, og bli mer moderne hva angår det faktum at foto er en viktig formidlende part av selve bloggingen.

Vær tålmodig med en gammal nittitallsfreak, however…  for det å vise dere hverdagen min per nåtid var aldri grunnen til at jeg begynte å blogge. Det var to alternativer for å unngå å risikere å ta med meg mine hemmeligheter i graven: 

1: Leie en bankboks, skrive mine historier per hånd, og lagre dem i bankboksen. Det var imidlertidig mer risikofylt. Papir kan ta fyr, den dagen den bankboksen åpnes.

2. Opprette en blogg og skrive i vei.

“Ingen kom jo til å lese denne blogg-greia uansett”, så etter et års nøye vurdering, ble trønderine forbipolene opprettet.

 

 

….så ble jeg, mot alle odds, glad i å blogge. Fordi der kunne jeg skrive. Jeg er svært takknemlig for å ha et sted der jeg får utløp for skrivetrangen min. 

I dag vet jeg at jeg har mange lesere. Innimellom flere enn dagligdags. Og noen ganger når jeg lesertalltopper. Dette er alle forfattere’s store glede. Når noen gidder å lese det du forsøker å formidle.

For å være helt ekte ærlig med dere, tør jeg påstå at den noe rufsete, komiske og uglamorøse hverdagen min, neppe er til annen nytte enn hverdastrøst for deg som føler for å se at andre heller ikke er perfekte.

Jeg lover å skjerpe meg as soon as possible hva angår hverdagsblogging innen bildetaking. Jeg skal ydmyke meg selv knallrød og spørre mine venner og familie om det er lov å leke plagsom fotograf. Og jeg skal prøve å sørge for at dere får mer innblikk i en bipolar mamma’s skrullete tilværelse.

Samtidig gir jeg meg ikke med det jeg lenge har brent for, nemlig: Enough about me, lets talk about YOU for a minute. Come as you are. 

Jeg vil skrive om DEG. 

Jeg vil lytte til DEG. 

Derfor har jeg flere prosjekter på gang som handler om alt annet enn meg. Noen er kjente fjes og navn fra media, noen ikke. Noen har muntre innslag å komme med, for å balansere de triste og dype innslagene. Det er alvor pakket inn i humor. Alltid har jeg et halvt år fram i tid planlagt. De historiene som nå står på vent, er meg breathtaking, og jeg begynner å bli klar for å skrive dem. Men det innebærer reising og planlegging for å få skrevet dem. Det å få sette ord på dem, kommer til å bli som å hoppe i fallskjerm for min del. 

Noen lever, noen ga opp. De fortjener alle mer av min skrive-energi enn det å fikse på fasaden min for å vise den fram.

Så dersom dere vil se mer hverdag her inne, kan det ikke bli annet enn rufsete og glam-fritt. For jeg er ikke her for å late som om jeg er noe annet enn det jeg er: en nittitallsfreak fra åttitallet. Sånn er det bare, og jeg har ikke tenkt å lakkere neglene mine for å jukse, når dem i virkelighetem ser ut som terningkast under null…

Hva mener DU? Er du komfortabel med nåtidens fotoknipsetidsalder?

 

 

 

Nå er det salg inne på forbipolene hver dag

Annonse

 

Velkommen til en butikk som vil gi deg det du trenger for å føle seg enda mer sexy. I dag vil vi vise deg et glimt av flere tusen slags varer i et spennende og moderne sortement. 

 

 


 

Disse deilige støvlettene, samt mange flere one kind of long boots, får du kjøpt inne på Erotikk 1 i Dronningens gt 40 i Trondheim. De er exclusive å få kjøpt der.

 

 

Har du lagt merke til den nye banneren inne på forbipolene.blogg.no? Trykk på “meny”, og der vil du finne denne, der det alltid er salg. Du trenger ikke lenger oppsøke en erotisk butikk, med mindre du er i nærheten av Dronningens gt 40 i Trondheim da. Nei, du trenger ikke ta på deg skoene and leave the buildning for å lete etter en tilfredsstillende butikk. Du kan sitte i ro og mak i sofaen og handle alt det andre du trenger rimeligere gjennom å trykke deg inn på denne banneren, og det vil bli sendt til deg diskrét. 

Alltid salg:

 

 

Prøvde analkuler, så røk tråden..

 

Mannen i 50årene skulle teste analkuler, så han dro til en amorøs butikk og kjøpte seg slike på rad og rekke på tråd, for han hadde lest på nett at det kunne oppstå vakum der bak hvis han puttet oppi en gjenstand. Det kunne jo gå riktig ille.

Glad, fornøyd og spent, dro han hjem for å teste herligheten.

Det tok ikke lange tiden før butikken ble ringt opp, og den samme mannen prøvde forgjeves å beherske seg på andre enden, bokstavelig talt.

-“Jeg var nettopp innom dere og kjøpte slike analkuler, og så røk tråden. Den siste kula sitter fast i rektum!” 

Mannen ble rådet til å prøve klyster, og dessuten  til å oppsøke kyndig legehjelp dersom han følte enden var nær, for å si det slik. 

For å få tak i klyster måtte han ut blant folk for å kjøpe det. Forgjeves. For et visst vakum måtte den kula ha laget; den kom bare ikke ut, og mannen måtte ringe legevakten.

Legevakten, som langtfra var ukjent med slik type problemstilling, sendte ham rett til sykehuset. Det var de heller ikke uvant med gjenstand i baken; ja den er jo som baken den smaken, så de forsøkte å vise respekt likevel. 

Det er en alvorlig tilstand dersom en gjenstand man har puttet i endetarmen skaper vakum og suges innover. Mannen måtte opereres, og denne gangen gikk det bra…

Annonse: 

Dersom du ønsker å få profesjonell kunnskap før du kjøper sexleketøy, gå innom butikken  Erotikk 1, Dronningens gt 40 i Trondheim, eller les om produktene før du handler på nettbutikken deres http://erotikk1.no/shop/

BRUK PROMOKODE polene, OG DU FÅR 10% rabatt på alle varer du kjøper i denne nettbutikken. Del gjerne dette innlegget i sosiale medier, slik at dine venner også blir oppmerksom på dette fantastiske tilbudet ☺👍

Denne topp moderne erotiske butikken er per nåtid lavest på pris og best på utvalg, fra før, og handler du gjennom denne bloggen får du altså ytterligere 10% rabatt. 

Ps: Man kan kjøpe sammensatte analkuler med håndtak inne på nettbutikken…  safe stuff 😉

Sensitivt og personlig om bipolar: Morgenslør

 

Verden er dekorert med edderkoppnett og høstfarger, og et bipolart sinn har akkurat våknet. Ingen forstår, kun et knippe mennesker som har tråkket de samme stiene.

Få skjønner den enorme lykken i å få vekke sin egen unge med en klem, lirke på ham ny bleie og klær, se ham smile, og mestre det å sette ham i ei barnevogn og trille ham til barnehagen…
 


 

Dem ser ikke verden slik som jeg gjør. De kjenner ikke gleden over alt som jeg har måttet kjempe for å oppnå. Dem har ikke stått på bunnen av havet, holdt pusten, og lengtet etter synet av en sensommer-rose.

 

 

De møter hverdagsvansker, men ikke så enorme som dype daler og høye fjell. Da kan dem skylde på at de kjenner en med bipolar, adhd, asperger eller scizofreni. Det er så slitsomt å være den friske, for de forholder seg til noe ukjent som de ikke kan forstå. De “har det så tøft, fordi de må stille opp for et sinnsykt menneske.”

Men å ha en relasjon til et diagnotisert menneske, er valgfritt.

Å leve med en diagnose, er derimot ikke valgfritt.

Og MÅ man stille opp? Kan man ikke bare være glad i, og legge martyrrollen til side? Er en bekjent syk til sinns, er det ingenting venner og familie kan gjøre. Har man ikke kunnskaper og erfaring nok, bør man være ytterst forsiktig i nærvær av en deprimert, manisk eller/og psykotisk person. Vi har institusjoner til den slags her til lands.

Man har aldri vært på mars. Da kan man ikke klage på at man ikke dealer med et landskap man aldri har vært i.

 

Det finnes de som tar ansvar for sitt eget liv, og det finnes de med behov for å skylde på andre. Vi med mentale diagnoser har et skarpt sinn, og vi gjennomskuer slike behov lett. 

Jeg luker nøye i min hage. Med en medfødt sensitivitet, kan jeg kun ha kontakt med den første gruppen: de som tar ansvar for sitt eget liv, de som ikke har behov for å skylde på meg fordi jeg har bipolar. De som ikke gidder å forsøke å ta ansvar for eget liv, provoserer meg. Irriterer meg. For selv har jeg tatt ansvar for mitt eget liv og velvære i over 6 år. Jeg har ikke tenkt å bære på mine skuldre dine sorger som du ikke vil deale med. 

Det er ikke min skyld, bare fordi jeg har en diagnose!

 

 

Tynn edderkopptråd fester alt i naturen sammen. We are connected. Men i løpet av dagen vil føtter tråkke på bakken, og kutte bånd. 

Naturen hvisker stille, med en søken etter å forstå. Men et grantre kan aldri forstå alt ved en rose. Og en rose vil stikke deg hvis du prøver å såre den. En hviskende natur må bøye seg i morgensløret; grantreet har også pigger..

 


 

Du kan løpe fra alle bipolare i hele verden. Men jeg kan aldri løpe fra min diagnose. Jeg må deale med den hver bidige dag, og det krever alt jeg har av teknikker, tankemåter, medisinsk presisjon og aksept av det faktum at jeg aldri kan forstå de tidene jeg var syk. 

 


 

Snart har jeg vært frisk i 7 år. Men jeg bærer et slør. Jeg husker hver eneste detalj fra en psykose jeg ikke kan forklare. Og det gjør ikke vondt. Jeg kan bare ikke dele de minnene med deg. For du ville ikke forstått hvorfor jeg jaget en øyenstikker ut av dusjen på instistusjonen, fremfor å bli livredd slik jeg hadde blitt i dag. Du ville aldri forstått hvorfor jeg hadde issues med maten og hvordan alle typer tvangstanker plutselig tok bolig i meg for noen uker. Eller hvordan det var å faktisk tro at alle som jobber på institusjonen var skuespillere utkledd som sykepleiere og psykologer.

Du ville aldri skjønt hvordan det var å være et åpent sår som fikk vondt bare noen strøk på huden min.

 

 

Og det er helt ok at du ikke forstår meg.

Bare ikke forvent at jeg skal forstå at du har slitt like mye på grunn av meg og min diagnose.

For jeg ser tvers gjennom deg, og du biter ikke på ugressmiddel. Du må ut av mitt blomsterbed, så du ikke sluker meg.

 

 

For jeg kan stå oppreist alene i tåke. Da jeg ikke ante hvor ferden bar, holdt jeg ut likevel, full av skjelv og redsel. Jeg takler både tåke og storm. Og jeg takler sol og blå himmel.

Du så meg ikke. Du var ikke der. Du greide ikke å forstå. Derfor ble jeg til en gjenstand for din usikkerhet og dine fordommer. Du “fikk det ille pgr av meg” kunne du konstantere. Nei det er jammen ikke lett å ha en relasjon til et mennenske med bipolar. Selv om du ikke aner hvordan det er å ha bipolar.

Jeg så deg tydelig. Det var dette du ikke tålte. Det at jeg så deg og satte klare, tydelige grenser. Du tråkket feil i min hage, og laget spor der du ikke skulle. På meg. Du tråkket på meg, slik at jeg gang på gang måtte reise meg. Men jeg skylder ikke på deg. For jeg har det strålende nå, og du ante jo ikke at du i det hele tatt tråkket feil i din søken etter å forstå. 

 

 

Så ble jeg frisk. Sterk, lykkelig og frisk, noe som forvirret deg ytterligere. For nå kunne du hverken styre eller kontrollere meg slik som før. Før kjeftet jeg tilbake eller falt sammen i angst og gråt. Nå overser jeg deg. Nå betyr det ikke noe lenger for meg, denne selvmedlidenheten din. Dette behovet ditt for å påvirke min samvittighet.

Her og nå letter morgensløret, og jeg er åpen om en diagnose som har gitt meg både fantastiske gleder og minner, energi, erfaringer og traumer. Det er null problem. Jeg har ingenting å skjemmes over. 

Og du. Du kan ikke nå meg ut hit. For jeg, jeg er frisk og fri som ny morgendugg!

Tekst og bilder av forbipolene, Helene Dalland.

 

 

 

Nett-troll som ønsker meg død, og kyndig hjelp fra politi

 

Kjære søte lille nett-troll. Du som sitter ved en pc eid av en skole i Bergen. Anonym og liten, tror du at du har gjemt deg ved et skogholdt, bak et par busker, slik at vi ikke ser deg her oppe fra Trøndelagen. Du tror tilogmed du går i ett med tapeten, hva?

Men du burde vite, at når nett-troll som deg fiser, så stinker det ikke bare helt til Svalbard. Nei. Når et troll lager slik ufin lyd, da lukter det trollete langs hele linja. Fra pol til pol.

En fis ved navn “du burde dø!” …stinker enda mer, skjønner du, enn du sikkert skjønte da du skrev det til meg under et innlegg jeg postet om trening i sommer. Jeg heier på endorfiner og dopaminer. Jeg liker å jogge og trene aerobic. Derfor synes du at jeg burde dø. Flere uker etter at jeg postet innlegget.

Ikke misforstå. Det var ikke det at jeg ble redd. Heller ikke lei meg. 

Du har jo på en måte rett.

Innen jeg fyller 380 år, ja så BØR jeg dø, liksom.. Jeg BURDE dø, jeg som alle andre, før jeg fyller 200 år også. 

Men vi lever NÅ. Og jeg er en mamma. Jeg bør faen ikke dø enda, skjønner du, din lille luring. Alle rundt meg vil helst ha meg her levende. Desverre for deg.

Nei. Det var ikke det at det såret. Ikke det fnugg. Men jeg bestemte meg for å ikke la deg gå fri. Du er jo et lite troll. Og desverre kan det se ut til at du er et ungt et også.

Hvor mange fler prøver du å plage? Hvor unge og svake er de andre du forsøker å psyke ned med dine pinglete kommentarer? Mobber du de omkring deg? Fysisk? Psykisk? Da har jeg tenkt å STOPPE det…

Innen nå har kanskje politiet kontaktet deg. Jeg har iallefall kontaktet politiet. Javisst. Jeg og en venninne hadde en munter prat med en trivelig politibetjent ved Stjørdal Lennsmannskontor forrige uke. Han tok dette på imponerende alvor, og på forhånd hadde allerede en blogg-medhjelper av meg sporet opp din ip adresse. Jeg visste at du befant deg ved en pc i Bergen da du skrev din smarte kommentar. Jeg hadde mange til å hjelpe meg omkring din lille illeluktende fis.

Vi tviler på at du “virkelig ønsker meg død.” Derfor avventer vi en eventuell anmeldelse. Men hvis du tør (tvilsomt. Du er jo et lite troll), har jeg definitivt tenkt å ta en prat både med deg, og eventuelt dine foreldre. 

For det ER IKKE LOV Å SKRIVE AT NOEN BURDE DØ. 

Og DET har jeg tenkt å lære deg 😉

Dette er nok ikke den type oppmerksomhet du liker. Nei, du hadde nok kunne tenkt deg at ikke politiet ble innblandet. Det er nok en annen slags oppmerksomhet du søker, bak dine busker og skogholdt. Andre sin redsel. Lukten av frykt. Du vil ha lukten av frykt, for det er det som gir deg det lille kicket du trenger for å føle deg stor. Men. Du er, og du blir, et lite troll..

Og så er det selveste sola som skinner på deg denne gangen da, stakar. Da sprekker du og greier, troll, nei å nei.. 

Jeg skal fortelle deg om kick. Ekte kick, det er når du blir forelder til en liten baby. Ordentlig godfølelse, det er når du blir mamma eller pappa til to barn. Lykke, er når barna kravler inn til deg i søvne. Kraft, det er når du innser at du greier å ta vare på dem, selv om livet har gitt deg tusen utfordringer før du nådde til det punktet. 

…når du merker at det er liv i deg, og at noen trenger deg! Et par sett med små føtter, som tråkker i dine spor…

Jeg går rett til politiet med alle ubehageligheter inne på denne bloggen som kan tolkes som nettmobbing eller trusler. Hva trodde du, troll, at jeg leker? Trodde du jeg lekte skribent? Aner du i det hele tatt hvor seriøs denne skrivingen er for meg? Jeg mener alvor.

Mener DU alvor?

Jeg lover deg at jeg skal dø en vakker dag. En gang FØR jeg fyller 130 år. Men å mene at noen BURDE dø, er nok ikke så humoristisk ment som det jeg ironiserer med her. Trusselen som ligger i det å informere noen om noe så tankeløst som slike ord, handler ikke om å bringe frem humor. 

Og så er det ikke akkurat humor jeg har tenkt å bringe frem i deg når jeg ringer deg, heller. Da vil jeg snakke alvor.

Selv om jeg tviler på at du tør.

Jeg håper det, for jeg tror det kan bli interessant å snakke med deg. Og så skal du vite at jeg ikke biter. Jeg er en real dame, så selv om det er alvor i praten, er jeg hverken bitter eller biter 😉

Hvis du er for fegiz til å prate, kan du alltids lese dette.

Tilgivelse er en fin ting, eller hva?

Derfor har jeg ikke blogget på noen dager

 

‘Key everybody put them phones down, and them heads up, eyyýes contact!

Heisann hoppsann blogglesere. Jeg vet; harikke bloggetpånoendager…. 

Derfor. Fordi:  Noen ganger kan det være smart å finne frem en gitar, kaffe/pils/vin/sprudlevann/whatever, ta fri fra alt, sende barna dit de er trygge, og legge telefonen bort for en stund. VÆRE SOSIAL☆°?○●♡

Fredag kveld var en slik aften: ingen blogging, lite facebook, og bort med hele telefonen mer enn halvveis; det var klart for vors hos meg, uteliv og nars hos en nabo på samme toppen.

Vi tok lite bilder, og siden jeg vet at noen av folket ikke trives i fokus, tok vi ingen bilder av dem. Respect. 

 


 

Jeg er født med ekstra sosiale gener fra nord, og har behov for slike folksomme kvelder iblant. Hva enten vi er hjemme i stua til noen, joiner utelivet, ved et vann på fjellet i et par telt, eller på en kafé, er det noe som beriker livet mitt på en måte jeg ikke ville vært foruten.

 

 

Selv om man ser ut som noe slags klonede og sammensatte greier dagen derpå (bildet under), er det verdt det. Dårlig eksempel, for jeg er ikke akkurat kjent som noen divablogger gone pink. Utseende er ikke det verste dagen derpå. Det er derfor det er best å drikke mer vann enn alkohyler, og dessuten ta det hele på fredag og ikke lørdag. Synes nå jeg da.

Lørdag kveld kom frisørsøs og en kompis, og vi tok den sosiale delen i litt roligere tempo enn kvelden før. Jeg sovnet så tidlig lørdag kveld at søndag ble til en amokdag med alt for mye energi. Beklager, men hviledagen ble ikke holdt hellig her i gården i går, men mer holdt for narr med klesvask, gulvvask, kjøkkentjeneste og pynterydd. Sååå deilig å ta imot barna etter slike presist infallsvinklede anfall.

Takk for helgesprell Lille My, Guitar hero, long gone sommerflørt, Fredan, Kamillavenn, søs, Afgan og tre slags gode naboer!

Nå er hverdagen i gang, og det er fantastisk faktisk! For lille Even her har vært i barnehagen alene for første gang i dag. Det var 3. tilvenningsdag, og det kunne ikke gått bedre. Han hadde smilt og lekt seg gjennom dagen, han gitt. 

Sorry at jeg er så happy. Men jeg kanke late som om jeg ikke er det når jeg er det heller…

Ha en alt annet enn pusurpreget mandag kveld. Helga er en dag nærmere!

 

↘Again: the don’tcare makeupless TRUTH↙